Eesti Kontsert

Tallinn, Harjumaa

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Tallinn, Harjumaa

Tallinn, Harjumaa

Saada e-mail

Eesti Kontsert / Tutvustus

* Riigietendusasutus Eesti Kontsert (1941. a loodud Eesti Riiklik Filharmoonia järeltulija) on Eesti suurim kontserdikorraldaja, kes tegutseb laial muusikalisel alal, hõlmates sümfoonilist ja kammermuusikat, džässi, koorimuusikat ning elektroonilis-akustilist muusikat.
* Eesti Kontserdi peamine ülesanne on kooskõlastada Eesti muusikategevust, korraldada kontserte ja algatada uusi muusikaprogramme. Tähtsal kohal on rahvusvaheliste kontaktide loomine ja hoidmine ning muusikainformatsiooni levitamine.
* Aastas korraldab Eesti Kontsert ligemale 800 kontserti nii Eestis kui välismaal.
* Eesti Kontserdi koosseisu kuuluvad ka rahvusvahelise tuntusega kollektiivid nagu Eesti Rahvusmeeskoor ning varajase muusika ansambel Hortus Musicus.
* Eesti Kontsert korraldab erinevaid rahvusvahelisi muusikafestivale - pianistide festival “Klaver”, uue muusika festival NYYD, “Klaaspärlimäng”, Barokkmuusika Festival, Tallinna Orelifestival, festival "Orient", Suure-Jaani Muusikapäevad, Seitsme Linna Muusika, Saaremaa Suvemuusika Festival ning Eesti noorte interpreetide konkurssfestival "Con Brio".
* Eesti Kontsert korraldab aastas ligemale 300 koolikontserti.
* Eesti Kontsert haldab ka Eesti suuremaid kontserdisaale - Estonia kontserdisaali Tallinnas, Vanemuise kontserdimaja Tartus ning Pärnu kontserdimaja. Kõik nimetatud kaasaegsete interjööridega saalid on suurepärase akustikaga ning mahutavad ligikaudu tuhat inimest.

Eesti Kontsert / Galerii

Saada e-mail

Anna hinnang

Kommentaarid

Ole esimene, kes lisab kommentaari

Kõik, kes vaatasid "Eesti Kontsert", vaatasid ka