Mattieseni Raamatukauplus

Tartu, Tartumaa

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Tartu, Tartumaa

Saada e-mail

Mattieseni Raamatukauplus / Tutvustus

Soovite aega maha võtta, jalutada tunnikese raamaturiiulite vahel ning seejärel turgutada end tassi aromaatse kohviga? Seda kõike võite teha Tartu südalinnas vaikses nurgataguses pooleteise sajandi vanuses majas - "Mattieseni Raamatukaupluses".

Punane telliskivihoone Ülikooli ja Vallikraavi tänava nurgal on osa Tartu ja Eesti kultuuriloost, kunagine Karl Mattieseni trükikoda.

Carl (Karl) Gottlieb Mattiesen, teadaolevatel andmetel esimene eestlasest kirjaladuja, trükkal ja hilisem trükikoja omanik, omandas nimetatud kinnistu 1848. aastal. Mattieseni trükikojal on olnud tähtis roll nii eesti kui vene raamatu arengus. Siin trükiti näiteks kõik Peterburi Teaduste Akadeemia väljaanded. Hilisematest trükistest võiks nimetada 1930-ndatel ilmunud Eesti Entsüklopeediat ja esimese eestikeelse piibli (1739) 200. aasta juubeliks välja antud rohkete mustvalgete ja värviliste illustratsioonidega "Suurt Piiblit". Samuti kirjastuse "Loodus" trükiseid.

1996. aastal omandas kunagise Karl Mattieseni trükikoja osaühing Greif..

1998 aastal avasime restaureeritud ajaloolistes ruumides "Mattieseni Raamatukaupluse", avaldades nii tunnustust suurele meistrile.

Majas on leidnud eksponeerimist nii mõndagi ajaloolist. Vanad trükinäidised seintel, tinalao kirjakastid, hoolikalt restaureeritud vanad trükipressid. Raamatupoe juurde kavandatud kohvinurgast on tänaseks välja kasvanud Cafe Wilde.

Saada e-mail

Anna hinnang

Kommentaarid

Ole esimene, kes lisab kommentaari

Firma on seotud järgmiste tegevusaladega

Kõik, kes vaatasid "Mattieseni Raamatukauplus", vaatasid ka