Francis Goya annab Nokia Kontserdimaja esimese kontserdi

01.10.2009
Maailmakuulus kitarrivirtuoos Francis Goya esineb 10. oktoobril Tallinnas, pidades uues Solarise keskuses avatava Nokia Kontserdimaja esimese avaliku kontserdi.

Eesti publiku südamed võitnud Goya esineb Põhjamaade moodsaimas saalikompleksis kavaga, mis kannab nime "Muinaslugu muusikas". Lisaks artisti loominguparemikule tuleb ettekandmisele 12 Raimond Valgre pala Eestis lindistatud plaadilt "Please To Meet You, Mr. Valgre". Nokia Kontserdimaja poolt korraldatud kontserdil saadab kitarrivirtuoosi Tallinna Kammerorkester.

Solarise keskus ja Nokia Kontserdimaja avatakse oktoobri alguses ning Goya “Muinaslugu muusikas” on värskes 1830-kohalises saalis esimene avalik kontsert. Kontserdipiletid hinnaga alates 450 krooni jõuavad Ticketpro ja Piletilevi müügikanalitesse täna.

Francis Goya, kodanikunimega Francis Weyer, on sündinud Belgias muusikute perekonnas ja alustas kitarrimängu erinevates rokkbändides juba 16 aastaselt. Goya professionaalse muusiku karjäär sai alguse 1970. aastal, kui ta lõi koos vennaga soul bändi The Jivaros ning hakkas koos töötama maailma mastaabis juba tuntud artistidega nagu Demis Roussos, Barry White ja Vicky Leandros.

1975. aastal sai Francis Weyerist sooloartist Francis Goya, kelle kiire karjäär sai alguse pärast esikplaadi „Nostalgia“ ilmumist, mis murdis kuld- ja plaatinaplaadi staatusesse nii Euroopas, Aasias kui ka Lõuna-Ameerikas. 1980ndatel eksperimenteeris Goya erinevate orkestritega ning kujunes välja Goyale omapärane meloodiline, tundeküllane ja päikesest särav stiil. Goya on andnud välja 50 albumit, mida on müüdud maailmas kokku lausa 20 miljonit eksemplari.

Nokia Kontserdimaja valmib kultuuri- ja vabaajakeskuses Solaris, kus hakkavad muu hulgas asuma kinokompleks, väärtfilmikeskus, kunstigalerii, mitmed kohvikud, restoranid ja kauplused. Solarise keskus ja Nokia Kontserdimaja saavad koduks Pimedate Ööde Filmifestivalile ning Vanemuise muusikalidele – esimene muusikal Evita esilinastub kontserdimajas tänavu 27. novembril. Teadaolevatest suurüritustest toimub 2010. aastal Nokia Kontserdimajas Euroopa filmitööstuse tähtsündmus – European Film Academy Awards ning samal aastal annavad peatselt avatavas saalis kontserdi New Yorgi sümfoonikud. Samuti on aastateks 2010-2012 tehtud juba mitmeid kontsertide-, teatrietenduste- ja konverentsibroneeringuid.


NOKIA KONTSERDIMAJA
Estonia pst 9, Tallinn 10143
Telefon: 502 8910
info@kontserdimaja.ee
http://www.kontserdimaja.ee/

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Tallinn, Harjumaa

Tallinn, Harjumaa

Saada e-mail

Uudiste arhiiv