Kadrioru kunstimuuseumi 10. juubeliks ilmub seni põhjalikem ülevaade Kadrioru lossi ajaloost

16.09.2010
Neljapäeval, 16. septembril 2010 tähistab Kadrioru kunstimuuseum oma 10. tegevusaastat piduliku vastuvõtuga, kus esitletakse eksklusiivset raamatut ,,Kadriorg. Lossi lugu”.

„Seda raamatut on tõesti põhjust ekslusiivseks nimetada, sest nii terviklikku ülevaadet ühteaegu nii sõnas kui pildis pole ajaloolise Kadrioru lossi kohta varem ilmunud. Autorid on materjali käsitlenud pisut teise nurga alt, nähes Kadriorus mitte ainult arhitektuuripärlit, vaid ka Eesti võimu- ja vaimuajaloo üht sümbolit”, märkis Kadrioru kunstimuuseumi direktor ja üks raamatu autoritest Kadi Polli.

„Kadriorg. Lossi lugu” on põhjalik uurimus Kadrioru lossi ajaloost alates Peeter I ajast kuni tänapäevani. Neli autorit valgustavad nelja sisuliselt erinevat ajajärku lossi elus: lossi rajamisest ja toimimisest keiserliku esindusresidentsina 18. sajandil kirjutab Jüri Kuuskemaa, 19. sajandil suvelossiks muutunud Kadrioru elukorraldusi ja lossi ümberehitustöid kirjeldab Aleksandra Murre, lossi ümberehitusi ja nende vastukaja 1930. aastatel seoses Kadrioru lossi kohandamisega Eesti Vabariigi riigipea residentsiks käsitleb Mart Kalm, lossi toimimisest muuseumina nii 1920. aastatel kui ka Teise maailmasõja järgsel perioodil kuni tänapäevani kirjutab Kadi Polli.

„Kadriorg. Lossi lugu” pakub värskeid vaatenurki ja uusi fakte Kadrioru kaugemast ja lähemast minevikust ning sisaldab rikkalikult pildimaterjali Eesti, Venemaa ja Itaalia kunsti- ja fotokogudest.

420 leheküljelise raamatu on kujundanud Tiit Jürna.
Raamatu ilmumist toetasid Eesti Kultuurkapital ja AS Merko Ehitus.
Väljandjaks on Eesti Kunstimuuseumi kirjastus.

Raamat saabub Kadrioru kunstimuuseumi ja Kumu poodi müügile oktoobri keskpaigast.

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Tallinn, Harjumaa

Saada e-mail

Uudiste arhiiv