Muuseumirott 2010 tiitel omistati Eesti Põllumajandusmuuseumile

11.01.2011
Kultuuriministeeriumi juures tegutseva muuseuminõukogu algatusel välja kuulutatud Eesti Muuseumide Aastaauhindade konkursi pidulikul auhinnatseremoonial Eesti Kunstimuuseumis, 6. jaanuaril 2011 omistati

„Parima uue või renoveeritud muuseumi või uuendatud püsiekspositsiooni auhind – Muuseumirott 2010 – Eesti Põllumajandusmuuseumile püsinäituse “Põllumajanduse ja maaelu areng Eestis läbi sajandite” eest”.

Tänu Euroopa Regionaalarengu Fondi eurorahastusele ja Põllumajandusministeeriumi toetusele renoveeriti Eesti Põllumajandusmuuseumis aastatel 2009–2010 ekspositsioonihoone nr 1 (endine hobusetall) ja avati selles 2. juulil 2010 uus püsiekspositsioon „Põllumajanduse ja maaelu areng Eestis läbi sajandite” (idee autor Mare Viiralt, kujundaja Maarika Tang), et väärtustada ja tutvustada maaelu arengut ka neile, kes igapäevaselt põllumajandusega kokku ei puutu.

Muusemi uus püsiekspositsioon annab 20 erineva teema abil ülevaate põllumajanduse ja maaelu arengust muinasajast tänapäevani. See on meie uue mahuka püsiekspositsiooni eripäraks.

Näitusel kasutatakse kaasaegseid multimeedia lahendusi ja audiogiide eesti, inglise, saksa, soome ja vene keeles. Püsinäitust ilmestavad ajaloolised eksponaadid, lõuenditel talurahva elutarkused, erinevate loomade, lindude ja tegevuste hääled – see kõik on mõeldud erinevatele sihtgruppidele, unustamata erivajadustega inimesi, kes saavad kasutada invalifti ja vaegnägijad punktkirjas ekspositsioonijuhte, ekspositsiooni asendiskeeme ja täiendavat audiogiidi. Meie püsinäitus ei vaata ainult minevikku vaid tutvustab kaasaega ja vaatab ka tulevikku – see on meie muuseumi kollektiivne looming.

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Tartumaa

Saada e-mail

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Uudiste arhiiv