Kuressaares esietendub koguperelavastus „Morten lollide laeval“

01.08.2011
1. augustil, esietendub Kuressaare Sadamaaidas VAT Teatri ja Kuressaare Linnateatri koostöös valmiv suvine koguperelavastus „Morten lollide laeval“.

Lavastus kuulub Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi ning etendusi antakse augustikuus Kuressaares, Hiiumaal Sõrus ja Ahvenamaal Mariehamnis ning Euroopa kultuuripealinnades Turus ja Tallinnas.

VAT Teatri kunstilise juhi Aare Toikka käe all valmiv lavastus, milles keelelisel osal on täita tavapärasest väiksem roll, ühendab endas erinevaid meediumeid - maskiteatrit, tsirkust, mustkunsti ja animatsiooni.

Erilist vürtsi Eesti vaataja jaoks lisavad lavastusele tsirkuseartistid Skandinaaviast, akrobaat Lisa Angberg Rootsist ja žonglöör Kaj-Mikael Schütt Soomest.

Mõlemad projekti kaasatud välisartistid kinnitasid, et osalemine lavastuses, kus lisaks oma tavapärastele tsirkusenumbritele tuleb ka näidelda, on neile prooviperioodil olnud nii paras väljakutse kui väga tore kogemus.

„Mul ei ole siin lavastuses nii ohtlikke numbreid, kui ma tavaliselt tsirkuses teen, küll aga on näitlemine minu jaoks üsna keeruline ülesanne,“ tunnistas Angberg ja leidis, et projektis osalemine on andnud talle uue ja kasuliku kogemuse. „Minu jaoks on olnud huvitav jälgida, kuidas lavastaja ja liikumisjuht on kõik nii erinevad lavastuse komponendid suutnud siduda üheks värviliseks, lõbusaks ja natuke müstiliseks tervikuks.“

Koguperelavastuse „Morten lollide laeval“ aluseks on võetud 2010. aasta kevadel ilmunud lasteraamat „Seiklus Salamandril“. Raamatu autor Kaspar Jancis on ühtlasi ka lavastuse kunstnik ja muusika autor, spetsiaalselt selle loo tarvis kirjutatud muusikat esitab laval ansambli Kriminaalne Elevant veidi muudetud koosseis.

Lühidalt sisust: Poiss nimega Morten Viks ootab koju oma kaptenist isa, tahtes isale näidata oma mängulaevukest, mille meeskonnaks on erinevad putukad. Korraga ilmub kummaline tarakani meenutav võlur, kes muundab end pisikeseks ja sibab laevale, jättes oma võlujoogipudeli Morteni ette lebama. Poiss maitseb uudishimust kummaliselt mulisevat võlujooki ning korraga on ta samuti pisike ja astub oma laevale…

Järgneb seikluslik lugu ootamatute sündmustega, mille käigus peab Morten ennastsalgavalt tegutsedes päästma oma laeva hukust.

Lavastuse koreograaf on Kaja Kann ning laval toimetavad Ott Sepp (Vanemuine), Liisa Pulk (Vanemuine), Aarne Mägi, Jörgen Liik (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia), Juss Haasma, Raul Õitspuu ja Tiiu Talvist.

„Morten lollide laeval“ rändab augustis 2011 jahil Runbjarn mööda Läänemerd, vanasid laevaehitustradistioone järgides ehitatud jaht viib etendused Saaremaalt Hiiumaale, Mariehamni ning seejärel Euroopa kultuuripealinnadesse Turusse ja Tallinna.

Lavastus kuulub Euroopa kultuuripeslinn Tallinn 2011 ning see valmib VAT Teatri koostöös Kuressaare Linnateatriga. Lavastust toetavad Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Eesti Kultuurkapital.

Etendused toimuvad:
1.-6. august – Saaremaa, Kuressaare Sadamaait
7. august – Hiiumaa, Sõru paadikuur
10. august – Ahvenamaa, Alandica keskus
13. august – Turu, Aurinkoballetti saal Manilla keskuses
17.-19. august – Tallinn, KUMU auditoorium

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Tallinn, Harjumaa

Tallinn, Harjumaa

Saada e-mail

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Uudiste arhiiv