„Vabaduse laulul“ sünnib koos Eesti rahvaga „Loomise laul“

18.08.2011
Sel laupäeval, 20. augustil astub Tallinna lauluväljakul suurkontserdil „Vabaduse laul“ üles 15 erinevat esinejat Eestist ja välisriikidest. Kaasa lööb ka Tallinna Kammerorkester ning dirigendid Rasmus Puur ja Mihhail Gerts. Koos Eesti rahvaga sünnib kohapeal ainulaadne „Loomise laul“.

Armastatud Eesti muusikute Jaak Johansoni, Mari Kalkuni ja Jarek „Chalice“ Kasari eestvedamisel sünnib laupäeval lauluväljakul regivärsil põhinev lugulaul „Loomise laul“. See on segu Eesti iidsest laulutraditsioonist ning kohapeal sündivast ehedast ja spontaansest loomingust, mille loomisel saavad kõik kohaletulnud osaleda.

„Minu jaoks on vabaduse igavikuline mõiste meie võimaluses, tahtmises ja vastutuses o s a l e d a igaveses Loomises – Eesti loomises, maailma loomises. Sellest ka loomislaulud, mida selliselt nagu meil pole põlvest põlve alal hoitud just paljudel rahvastel,“ selgitas „Loomise laulu“ idee autor ja eestvedaja Jaak Johanson. „Loomise laul“ saab alguse kell 23.02 – hetkel, mil Eesti Vabariigi Ülemnõukogu 20 aasta eest Eesti taasiseseisvunuks kuulutas.

Kogu kontsertpidustuse kommentaariks sõnas „Vabaduse laulu“ peakorraldaja Helen Sildna, et kava koostamisel on lähtutud põhimõttest, et kõigil esinejatel ja muusikutel, kes üles astuvad, oleks vabadus end täpselt just sel moel väljendada, kuidas nad seda kõige õigemaks peavad. „Sel korral anname sõna meie muusikutele, et jagada Eesti rahvaga just neid lugusid ja laule, mis neil südamel on.“ Sündmuse lavastaja, SA Tallinn 2011 programmijuht Jaanus Rohumaa lisas: „Kolm aastat tagasi Eesti 90. sünnipäeval otsustasime suurkontserdina korraldada öölaulupeo, esinejateks eesti muusikud. Seekord tunnustame lisaks Eesti inimestele ka meid meie vabaduspüüdlustes toetanud sõpru välismaal ja sestap on laval ka hulk välisartiste.”

„Vabaduse laul“ sel laupäeval tähistab kahte olulist sündmust – 20. augustil möödub 20 aastat Eesti iseseisvuse taastamisest ning Eesti pealinn Tallinn kannab uhkusega Euroopa kultuuripealinna tiitlit. „Rõõmsa ja helge kontsertpidustusega soovib Euroopa kultuuripealinn Tallinn tänada kõiki neid riike, kes 20 aastat meie iseseisvumise taastamist tunnustasid,“ lausus SA Tallinn 2011 juhatuse liige Jaanus Mutli.

Vabaduse laulu kava:
17.00 Avame väravad, plaadimuusikat mängib Raadio 2 muusikajuht Erik Morna
18.00 Justament
19.10 Kimmo Pohjonen (Soome)
19.35 Euroopa kultuuripealinna Tallinna linnapea tervitus
19.40 Brainstorm (Läti)
20.10 Ewert & the Two Dragons
20.20 Eesti Vabariigi Presidendi tervitus
20.25 Vaiko Eplik
20.35 Iiris
20.45 Mari Boine (Norra)
21.15 Malcolm Lincoln
21.30 Jarek „Chalice“ Kasar
21.40 Dagö
22.10 Riho Sibul
22.20 Mari Kalkun
22.35 Kerli
23.02 „Loomise Laul“: Jaak Johanson, Jarek “Chalice” Kasar, Mari Kalkun jt.
23.25 Sinead O’Connor (Iiri)
00.00 Islandi presidendi tervitus
00.15 Kontsertkava lõpp

Suurpeo kannavad üle ka ETV ja Raadio 2, osaleb ka Tallinna Kammerorkester Rasmus Puuri ja Mihhail Gertsi juhatamisel.

Lisainfo www.20.ee

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Tallinn, Harjumaa

Saada e-mail

Uudiste arhiiv