Vihula mõis sai Rohelise Võtme

15.11.2011
EASi turismiarenduskeskus andis täna Vihula mõisale üle rahvusvahelise keskkonnamärgise Roheline Võti, mida omistatakse säästva majandamise põhimõtteid järgivatele majutusasutustele.

Eestis on nüüd kokku 20 Rohelise Võtme märgisega majutusasutust. Rohelise Võtme programmi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul suurendab Roheline Võti Eesti majutusasutuste konkurentsivõimet. “Selleks, et Rohelist Võtit omada, peavad majutusasutused järjepidevalt panustama oma toodete ja teenuste arendamisse ning järgima igapäevategevustes keskkonnasäästlikke põhimõtteid,” ütles Tarmo Mutso.

Rohelise Võtme saamiseks tuleb ettevõttel lisaks keskkonnasäästlikkusele anda oma panus ka looduse ja kohaliku kultuuripärandiga seotud tegevuste propageerimisel. Tarmo Mutso märkis, et Vihula mõis on olnud selles osas mitmeti eeskujulik. “Vihulas restaureeriti vesiveski, mis on üks kolmest Eesti töötavast vesiveskist ning restoranis kasutatakse valdavalt kodumaist toorainet, millest suur osa pärineb mõisa enda ürdiaiast ja ökofarmist,” ütles Tarmo Mutso. Rohelise Võtme ökomärgise saamisel oli EASi turismiarenduskeskuse direktori sõnul määravaks ka asjaolu, et hoonete restaureerimisel on Vihulas kasutatud võimalikult palju looduslähedasi materjale.

Eesti suurima mõisahotelli Vihula mõisa müügi- ja turundusjuhi Kadi Elmeste sõnul järgitakse loodust säästvat mõtteviisi Vihula mõisa igas tegevuses. “Kasutame maakütet ja päikeseenergiat, oleme vähendanud vee ja elektrienergia tarbimist, palume ka oma külalistel keskkonnasõbralikult käituda ja soovitame neile puhkamiseks aktiivset liikumist looduses,” ütles Kadi Elmeste. Lisaks kasvatatakse Vihula mõisa aias hotelli restorani köögi ja oma ökospaa tarvis aiasaadusi, samuti peetakse ökofarmi.

Vihula mõisakompleksis on Kadi Elmeste sõnul viimase nelja aasta jooksul ette võetud suuremahulised investeeringud, mille kogumaksumus on ligi 15 miljonit eurot. “Tänaseks on restaureeritud pea kolmveerand kogu mõisakompleksist, kevadeks saame selle täismahus valmis,” lausus Elmeste. Ta lisas, et majanduse madalseisus oli sellises mahus investeeringu tegemine ettevõttele suur väljakutse, kuid teisalt kriitiliselt vajalik nii ettevõtte kui ka piirkonna turismisektori konkurentsivõime tõusuks.

Roheline Võti (Green Key) on Taanist alguse saanud rahvusvaheline keskkonnamärgis, millega liitudes saavad majutusteenust pakkuvad ettevõtted näidata oma keskkonnasõbralikku suhtumist. EASi turismiarenduskeskus annab Rohelise Võtme märgist Eestis alates 2001. aastast.

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Lääne-Virumaa

Lääne-Virumaa

Saada e-mail

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Uudiste arhiiv