Rannarahva jõululaat on taas tulekul

09.12.2011
Laupäeval, 10. detsembril peetakse Rannarahva Muuseumis ja Viimsi Vabaõhumuuseumis juba neljandat traditsioonilist jõululaata. Laadapäev algab hommikul 10.00 ning on tasuta.

„Jõulukraamiga kauplejaid on kohal nii omast vallast kui kaugemalt,“ sõnas Rannarahva Muuseumi juhataja Riina Aasma. „ Viimsi Vabaõhumuuseumis tuleb müügile palju erinevat toidukaupa, millest suurem osa on isetehtud jõulutoidud – näiteks verivorstid ja hapukapsad. Rannarahvamuuseumis pakutakse seevastu laias valikus käsitööd Eesti parimatelt käsitöömeistritelt, aga ka raamatuid ja kalendreid – kindlasti leiab nendelt müügilettidelt hulgaliselt häid kingiideid. Meie jõululaada üks parimaid pakkumisi on käharad eestimaiseid jõulukuused. “

„Rannarahva jõululaadal on tegevust tervele perele – pisipere saab lustida mängutubades ning lumise ilma korral teha sõitu kelgukoertega. Lisaks rõõmustavad lapsi kaks erilist külalist Soomemaalt – põhjapõdrad Tuule ja Meeri. Jõuluhõrgutiste kohvikus on aga emadel-isadel ostlemisest võimalik väike puhkus teha ning nautida koduseid jõulusööke ja –jooke. Avatud on ka vahvad meisterdamis- ja õpitoad,“ rääkis Aasma.

Kauplemine Viimsi Vabaõhumuuseumis algab kell 10.00 ning kestab kuni kauplejatel kaupa jätkub. Vabaõhumuuseum jääb laadapäeval avatuks kella 20.00. Sissepääs muuseumidesse on laadapäeval tasuta – tulge kogu perega!

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Harjumaa

Saada e-mail

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Uudiste arhiiv