Vene Teater esitleb: 65. juubeli hooaja avaetendused

30.08.2012
Laupäeval, 8. septembril kell 18 toimub Vene Teatri Väikses saalis teatri- ja filmimaailmas tuntud dramaturgi ja stsenaristi, TEFI preemia laureaadi Jevgeni Ungardi näidendi järgi valminud lavastuse „Kosmonautika päev“ esietendus.

Lavastajaks noor lavastaja Sankt-Peterburist Deniss Husnijarov. „See on nukker ja natuke meeleheitlik lugu kolmest naisest: nad pole enam noored, aga veel ka mitte vanaemad,“ jutustab Deniss. „Naistest, kes on üle 50. Mõnikord on mul neid kahju vaadata, kuidas nad on jäänud rippuma mineviku ja tuleviku vahele, ootuse ja unustuse vahele, reaalsuse ja unistuste vahele. Mitte kedagi ei huvita, kuidas nad elavad ja millest hingavad. Kõige olulisem selles näidendis on see, et kõik inimesed tahavad armastada ja olla armastatud, aga nende naistega on kõik vastupidi“. „Kosmonautika päev“ on tragikomöödia – kõik toimuv võiks olla naljakas, kui see poleks nii nukker.

Mängivad: Ljubov Agapova, Jelena Tarassenko ja Larissa Savankova.

28. septembril kell 19 toimub Vene Teatri Suures saalis lavastuse „Hundid ja lambad“ esietendus. Aleksandr Ostrovski kirjutas selle näidendi 1875. aastal, kuid seda mängitakse edukalt ja lavastatakse menukalt siiamaani. Irooniline komöödia on köitev oma päevakohalisuse ja konfliktide teravuse poolest.

Vene Teatris lavastab „Hundid ja lambad“ Peterburi teatrikoolkonna lavastaja, Grigori Kozlovi õpilane Timur Nassirov. Lavastajal on plaanis välja tuua elav, energiline, muusikaline lavastus. Klassikalises tekstis pole sõnagi muudetud, kuid lugu on toodud teise ajastusse. „Me saadame Ostrovski tegelased XX sajandisse, aga ei piirdu mitte ainult sellega, me leiame klassikalisele tekstile uued rütmid. Meie lavastuse kolm peategelast on filmimaailmast – tummfilmist ja häälega filmist,“ räägib lavastaja. „Ka dekoratsioonid on kinolikus stiilis, lavastust saadab XX sajandi alguse filmimuusika saateks kõlanud klaverimuusika“.

Lavastuses mängivad: Ivan Aleksejev, Vladimir Antipp, Jekaterina Kordas, Dmitri Kordas, Dmitri Kosjakov, Tatjana Manevskaja, Anton Paderin, Oleg Rogatšjov ja Anastassia Tsubina.

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Tallinn, Harjumaa

Tallinn, Harjumaa

Saada e-mail

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Uudiste arhiiv