Pärnu Eliisabeti kirikus esineb ainulaadse koosseisuga ansambel Una Corda

15.05.2013
Laupäeval, 18. mail 2013 kell 16 esineb Pärnu Eliisabeti kirikus ainulaadse koosseisuga ansambel Una Corda, milles ühinevad kolm paljukeelset pilli: kannel, harf ja klavessiin.

Vaatamata instrumentide erinevale ajaloolisele taustale ühendab neid heli tekitamine näppimise teel. Ansamblis mängivad Kristi Mühling (kannel), Liis Viira (harf) ja Ene Nael (klavessiin).

Kavas VOOLUJOON ettekandele tulevaid heliteoseid iseloomustavateks märksõnadeks võiks olla vaba kulgemine, improvisatsioon ja sisemine motoorika.

Kandlemängija Kristi Mühling on innukas nüüdismuusika interpreet ja paljude kandlele loodud uudisteoste esmaesitaja. Kammermuusiku ja solistina on ta pühendunud eesti kromaatilise kandle kui mitmekülgse kunstmuusikapilli rahvusvahelisele tutvustamisele. Kannel on iidne eesti keelpill, mille lähisugulasi võib kohata meie naaberrahvaste juures: kantele Soomes, kokle Lätis, kankles Leedus ja gusli Venemaal. Eelmise sajandi keskel arendas pillimeister Väino Maala diatoonilisest rahvapillist välja kromaatilise kandle, mida tänapäeval kasutatakse lisaks rahvamuusikale ka klassikalises- ja nüüdismuusikas.

Harfimängija ja helilooja Liis Viira osaleb mitmesugustes improvisatsioonilise muusika projektides ning kuulub aastast 2007 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri koosseisu.

Klavessinist Ene Nael jagab ennast interpreeditegevuse ja Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis noorte klavessinistide õpetamise vahel. Kõrvuti vanamuusikaga esitab ta sageli ka nüüdismuusikat, olles mitme eesti helilooja klavessiiniteose esmaettekandjaks. Ta osaleb aktiivselt ka Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti töös.

Üksikpääse 7 eurot ja perepääse 10 eurot (üks täiskasvanu ja kuni kolm alla 18-aastast last) müügil pool tundi enne kontserdi algust kohapeal.

Abonementpääse 25 eurot
, müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügikohtades ning Internetis aadressidel www.piletimaailm.com ja www.piletilevi.ee, annab õiguse külastada sarja kõiki kevadhooaja 2013 kontserte.

Kontserdisarjaga liitub publikukoolitusprogramm õpilastele, info ooper@parnu.ee

Koostöös: Eesti Kultuurkapital, Pärnu linn, Pärnu Eliisabeti kogudus, Pärnu Ooper.

Sarja kunstiline juht on Andrus Kallastu.

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Pärnu, Pärnumaa

Pärnu, Pärnumaa

Saada e-mail

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Uudiste arhiiv