Ülikooli muuseumides saab nähtamatu nähtavaks

12.11.2013
Euroopa ülikoolide rikkalikku pärandi väärtustamiseks tähistatakse 18. novembril Euroopas akadeemilise pärandi päeva. Ka Tartu Ülikooli muuseumid ootavad sel puhul suuri ja väikeseid huvilisi, et tutvustada Tartu Ülikooli akadeemilist pärandit ja seda, mis igapäevaselt muuseumikülastajatele nähtamatuks jääb.

17. novembril kell 12-17 toimub Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis perepäev „Kuidas nähtamatu saab nähtavaks?“, mis annab võimaluse osa saada muuseumi suletud uste taga toimuvast. Terve päeva jooksul toimuvad järgmised tegevused:

- „Muuseumi suletud uste taga“. Tule ja vaata mis toimub muuseumi suletud uste taga ning millega muuseumitöötajad igapäevaselt tegelevad!
- „Kes otsib, see leiab“. Silmale nähtamatud pisielukad muudavad nähtavaks TÜ loodusmuuseumi töötajad!
- „Oma silm on kuningas“. Hull Teadlane koos oma assistentidega ootab külla, et näidata paljale silmale nähtamatut!

Vaid üheks päevaks on külastajatele uudistamiseks avatud ka muuseumi fondihoidla.
Akadeemilise pärandi päeva tähistab ka Tartu Ülikooli kunstimuuseum, kus 18.novembril kell 17.15 on harukordne võimalus tutvuda eelmisel aastal muuseumi kollektsiooni lisandunud inglise kunstiklassiku William Hogarthi gravüüriga „Valimiste pidu“ (1755). Gravüür valmis osana sarjast, mis oli inspireeritud erakordselt räpaseks ja kulukaks kujunenud 1754. aasta Oxfordshire´i valimistest. Muuseumis saavad silmale nähtavaks pildi sisse peidetud ühiskonnakriitilised sõnumid ning Hogarthi peen satiir.
Kõik akadeemilise pärandi päeva raames toimuvad üritused ülikooli muuseumides on külastajatele tasuta.

Lisainfo: http://ajaloomuuseum.ut.ee; http://kunstimuuseum.ut.ee/

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Tartu, Tartumaa

Saada e-mail

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Uudiste arhiiv