CORELLI MUSIC – neljanda JÕULUMUUSIKA FESTIVALI märksõna on koostöö

29.11.2013
Kontserdiagentuur Corelli Music lõpetab juba neljanda aasta jõulumuusika festivaliga „Kirikupühad Maarjamaal“, mille avakontsert on esimesel advendil sel pühapäeval Rootsi-Mihkli kirikus. Selle aasta festivali oluline märksõna on koostöö, meeldivaks vastukaaluks kultuurimaailmas hetkel toimuvatele ebakõladele. Kuuest festivali kontserdist viis toimuvad eraõigusliku kontserdiagentuuri Corelli Music ja heade partnerite ühiste pingutuste viljana. Koostööpartnerid on Eesti Kammerkooride Liit, Eesti Kontsert ja Rakvere Kultuurikeskus ehk esindatud on nii mittetulundus-, riiklik kui ka munitsipaalvaldkond. Festivali suurimad toetajad on Kultuurkapital, Tartu linn ja Corelli Metseenide Klubi.

Kauni muusikaga imeline jõuluaeg Tartu ja Tallinna kirikutes, mõisates ja muusikasalongides üle Eesti kestab terve pika pühadeaja 1.–29. detsembrini 2013 ning uuendusena tervitatakse barokkmuusikaga ka uut aastat 4. jaanuaril 2014. Vastukaaluks tänapäeva jõuluaja poodlemistuhinale tuletab Corelli Music oma jõulumuusika festivaliga meelde jõuluaja vaimset ja eetilist tähendust.

Esimesel advendil, 1. detsembril kell 20 toimuv festivali avakontsert tutvustab pillide kuningat orelit omapärase kõlamaailmaga. Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus esinevad kavaga ”Advendiöö” Virgo Veldi saksofonil ja Ulla Krigul orelil. Hilisõhtuse kirikukontserdiga soovivad muusikud publiku leebelt tuua advendiaega, anda aega mõtiskluseks juba lõppema hakkama aasta üle ning pakkuda lihtsalt kaunist olemist neile, kes armastavat oreli ja saksofoni kooslust. Meeleolukal advendikontserdil kõlab valdavalt eestimaine kaunis muusika, sealhulgas Galina Grigorjeva ”Molitva” (“Palve”), Artur Kapi “Prelüüd”, Tõnu Kõrvitsa “Thule koraalid” ning lisaks imeline jõulumuusika.

Teise advendi paiku aset leidvad kontserdid on erilised selle poolest, et esimest korda saab traditsioonilistel Eesti Kammerkooride Liidu jõuluootuse kontsertidel nautida säravat barokiaja muusikat. Kavas on Joseph Haydni ”Missa brevis Sancti Joannis de Deo”, Hob. XXII/7 (“Väike orelimissa”), Corelli Concerto grosso g-moll, op 6 nr 8 “Fatto per la notte di natale” (“Jõulukontsert“) ja Concerto grosso F-duur, op 6 nr 9, samuti Giovanni Battista Pergolesi ”Magnificat” (tegelik autor Francesco Durante), mis on teadaolevalt Eestis esiettekandel. Kauni kavaga kontsertidel teevad seekord koostööd Eesti Kammerkooride Liidu koorid Tallinnast, Tartust ja Lõuna-Eestist ning varajase muusika esitusele spetsialiseerunud Corelli Barokkorkestri solistid dirigent Martin Sildose juhatusel. Agentuuri Corelli Music ja Eesti Kammerkooride Liidu koostöös aset leidvaid jõuluootuse kontserte saab kuulama minna laupäeval, 7. detsembril kell 17 Tartu Jaani kirikus ning pühapäeval, 8. detsembril kell 18 Tallinna Jaani kirikus.

Agentuuri Corelli Music traditsioonilised aastalõpukontserdid jõuavad tänavu publikuni koostöös Eesti Kontserdiga ning kavas on Georg Friedrich Händeli armastatuim suurteos „Messias“. Võimsa oratooriumi toovad publikuni kammerkoor Voces Musicales ning ajastu pillidel esinev Corelli Barokkorkester, dirigeerib Helsingis asuva Sibeliuse Akadeemia varajase muusika osakonna juht, orelimängija ja klavessinist Anssi Mattila. Solistid on sopran Pirjo Püvi, kontratenor Ivo Posti, tenor Endrik Üksvärav ja bass Uku Joller. Händeli „Messiast“ saab kuulda laupäeval, 28. detsembril kell 19 Tartu Jaani kirikus ja pühapäeval, 29. detsembril kell 19 Tallinna Jaani kirikus.

Esimest korda tähistab jõulumuusika festival „Kirikupühad Maarjamaal“ ka uue aasta algust. Laupäeval, 4. jaanuaril kell 16 Rakvere rahvamajas, endises Rakvere mõisas toimuv Lääne-Virumaa pidulik uusaastakontsert kannab pealkirja „Corelli barokisäraga uude aastasse“ ning selle kava koosneb barokkmuusika pärlitest heliloojatelt nagu Antonio Vivaldi, Georg Friedrich Händel ja Johann Sebastian Bach. Positiivse energiaga muusikat esitavad kontratenor Ka Bo Chan ja barokkansambel Corelli Consort ajastu pillidel. Koostöös Rakvere Kultuurikeskusega toimuv kontsert on publikule tasuta.

Corelli Music laiendas 2010. aastal oma suure populaarsuse omandanud kontserdisarja „Kirikupühad Maarjamaal“ jõulumuusika festivaliks, millega lõpetatakse juba neljas aasta. Kaasaja muusikud vahendavad ajastutruult renessansi ja barokiaja meistrite loomingut, tuues tänapäeva inimesteni endiste aegade värvi ja jõulumeeleolu. Festival pakub lisaks tipptasemel muusikalistele elamustele ka esteetilisi ja ajaloolisi lisaväärtusi, kontsertidel esinevad nii professionaalsed muusikud kui ka asjaarmastajatest koosnevad suurepärasel tasemel koorid.

Lisainfo:
Corelli Music
http://www.corelli.ee

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Tallinn, Harjumaa

Tallinn, Harjumaa

Saada e-mail

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Uudiste arhiiv