Viimsi vabaõhumuuseumis on laupäeval Ubinapäev

26.09.2014
Sama kindlalt nagu saabub sügis, toimub septembrikuu viimasel laupäeval Viimsi taluturul Ubinapäev . Ubinapäeva põhitegevuse, mahlapressimise talgute kõrval, kostitavad turulisi seekord kodukohvikud ja toimuvad taas õunagrillimise võistlused.

„Oleme ikka püüdnud Ubinapäeval mahlapressimise ja kauplemise kõrvale põnevaid õunateemalisi tegevusi pakkuda.,“ ütleb Rannarahva Muuseumi juhataja Riina Aasma. „Ka sel aastal toimuvad koostöös Grilliliiduga Eesti meistrivõistlused õunagrillimises. Maitsvaid õunatoite pakuvad kohapeal ja kaasaotsmiseks aga põnevad kodukohvikud. Nii tuleb klassikalist prantsuse tagurpidi õunakooki pakkuma Ubinapäeva idee autor, meie oma Pringi küla innovaator Indrek Kaing, toidublogijad Nami-Nami toiduportaali eestvedamisel meelitavad hõrgutavate õunaküpsetistega oma puhvetisse ja mitmed Viimsi külad on kohvikutesse meistriklassi näitama kaasanud oma raudvara – rannakülade vahvad naised.“

Traditsiooniliselt on Ubinapäeva keskmeks suured mahlatalgud. Kõigi soovijate õunad pressib kohapeal tervislikuks mahlaks Hiiumaalt kohale vurav suur mahlapress. Teil jääb üle ainult õunad kotiga kohale tuua ja kaasa võtta ka mõni suuremat sorti nõu, millega mahl kenasti koju transportida.

Ubinapäeval on müügil suures valikus õunu ja õunatooteid, viljapuuistikuid ning õunakorve. Jagatakse tarkust, kuidas teha õunamahlast siidrit ja õunaveini. Lapsed saavad muuseumi pererahva õpetusel endale ise väikese pressiga värsket õunamahla teha ja muudeski toredates sügisestes ettevõtmistes osaleda.

Tervishoimuuseum kontrollib kohapeal ubinapäevaliste tervist. Kehamassi indeks, keha rasvasisaldus ja musklite osakaal kehamassist näitab kindlasti ära, kas ikka sööte piisavalt puuvilja. Teatavasti hoiab ju üks õun päevas haigused eemal.
Viimsi vabaõhumuuseumis alustatakse ubinapäeva tegevustega 27. septembril kell 9.00 ja suur laat lõppeb kell 15.00. Mahlapressimine käib aga kindlasti õhtutundideni välja ja vajadusel jätkatakse pühapäevalgi.

Mahlategemiseks on vajalik eelregistreerimine, selleks palume teada anda e-postil helen@rannarahvamuuseum.ee või telefonil 56 201417.
Ubinapäev on kõigile tasuta.

Lisainfo leiad siit: www.rannarahvamuuseum.ee
Külasta ka meie Facebooki lehte siit

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Harjumaa

Saada e-mail

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Uudiste arhiiv