Astronoomialoengul räägib oma kogemustest ESTCube-1 meeskonnaliige Erik Ilbis

30.10.2014
Teisipäeval, 4. novembril kell 18.15 ootab Tartu tähetorn kõiki astronoomialoengule "Tudengisatelliit ESTCube-1 läbi üliõpilase pilgu". Oma kogemustest räägib ESTCube-1 meeskonda kuuluv Tartu Ülikooli arvutitehnika magistrant Erik Ilbis.

Tudengisatelliit ESTCube-1 on andnud Eesti ülikoolide tudengitele võimaluse kaasa lüüa maailmatasemel kosmosetehnoloogia projektis ning kogeda omal nahal, mida tähendab interdistsiplinaarne arendustegevus. Satelliidiarendus on andnud tudengitele unikaalse "käed külge" kogemuse satelliidi konstrueerimisel, "lennutanud" neid arvukatele rahvusvahelistele konverentsidele üle maailma ning võimaldanud saata oma kätega ehitatud seade kosmoseavarustesse. Selle käigus on saanud noortest tudengitest omaala tipptegijad, kes on hinnatud nii akadeemias kui ka tööstuses.

„Ei ole vaja omada teaduskraadi, et ehitada satelliiti: arenduses on võimalik osaleda juba ülikooli esimestel aastatel,“ räägib oma kogemusest magistrant Erik Ilbis.

Järgmine astronoomialoeng toimub juba 18. novembril ning siis on teemaks Tartu tähetorni 190. aastane Fraunhoferi läätsteleskoop.

Astronoomialoengud on kõigile tasuta!


Lisainfo: Janet Laidla, janet.laidla@ut.ee, 5296113

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Tartu, Tartumaa

Tartu, Tartumaa

Saada e-mail

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Uudiste arhiiv