Hingmise ime – HOLOTROOPNE HINGAMINE

31.03.2015
23 – 26 aprillil Algallika keskuses toimub holotroopne hingamine, mis on võimas lähenemine eneseavastamisele ja tervenemisele, mis on välja arendatud Stan ja Christina Grofi poolt.
Holotroopne hingamine integreerib endas tänapäeva teaduse uuringud, antropoloogia, erinevad süvapsühholoogiad, transpersonaalse psühholoogia, idamaade vaimsed praktikad ja erinevad müstilised traditsioonid.

Kursust juhendavad Taanist pärit Ole Ry ja Susanne Andres.

Susanne ja Ole on õppinud Stanislav Grofi käe all holotroopse hingamistöö praktikuteks. Nad on Taani Psühhoteraapia Ühingu ja Rahvusvahelise Holotroopse Hingamistöö Ühingu liikmed (AHBI), rahvusvahelised õpetajad ja seda tööd teinud palju aastaid erinevates riikides. Nad elavad nii Taanis, kus neil on oma vaimse arengu keskus, kui ka Findhorni vaimses öko-kogukonnas Shotimaal.

Nad on ka TRE meetodi väljaõppe koolitajad ja psühhoteraapia õppejõud. Ole Ry on hariduselt psühhiaater ja Susanne Andres psühhoterapeut ja kehaterapeut. Ole Ry ja Susanne Andresi koduleht: www.holoworld.dk
Nimetus holotroopiline (kreeka k. holos= terviklik ja trepein= edasi liikuma) tähendab „liikumist terviku poole“. Selles meetodis kasutatakse psüühikale omast spontaanset iseeneslikku tervenemise potentsiaali. Tervenemine toimub muutunud teadvuse seisundis, mis tekitatakse süvendatud hingamise ja vastava muusikaga spetsiaalses koosluses. Energia võimas vabanemine ja mandala joonistamine on samuti holotroopilise protsessi tähtsad elemendid. Sügava hingamise, inspireeriva muusika ja vabastava kehatöö abil on võimalik jõuda teadvuse tasanditeni milleni muidu on väga raske jõuda. Holotroopse hingamistöö läbi aktiveeritakse meie sisemise – füüsilise, psühholoogilise ja vaimse – tervenemise potentsiaal.

Holotroopiline hingamine vahendab juurdepääsu kõikidele inimkogemuse tasanditele, sisaldades olulisi lapsepõlve mälestusi ja teisi eluloolisi sündmusi, üksteisele järgnevaid psühholoogilis-vaimseid surmasid ja ümbersünde ning laias spektris transpersonaalseid, vaimseid kogemusi. Praktilistes sessioonides vahetavad osalejad partneritega kogeja ja toetaja rolle.
Holotroopse hingamise teooria ja praktika on kirjeldatud Stanslav Grofi ja Christina Grofi raamatutes. Neli raamatut on tõlgitud ka eesti keelde: Stanislav Grofi „Tuleviku psühholoogia“ (Väike Vanker, 2008), Stanislav ja Christina Grofi “Holotroopne hingamine” , “Kosmiline mäng” ja “viimane Teekond” (Eesti Transpersonaalse Psühholoogia Ühing).
Kursus toimub inglise keeles tõlkega eesti keelde.

Holotroopilises hingamistöös on ka teatud vastunäidustusi ning juhendajad saavad paremini toetada kui on teadlikud terviseprobleemidest, seega palume Sul registreerimsel täita vastav meditsiiniline ankeet, kursuse korraldaja saadab selle ankeedi Sulle enne kursust.

Kursus algab neljapäeval kl.18.00 ja lõpeb pühapäeval kl.12.30
Neljapäeval toimub sissejuhatus (algajatele ühes rühmas ja holotroopse hingamise kogemustega hingajatele teises rühmas ettevalmistus). Kaks hingamisseanssi toimuvad reedel ja laupäeval, hingatakse paarides (kus üks on toetaja ja teine hingaja rollis). Igaüks saab 2 hingamisseanssi ja 2 kogemust hingaja toetaja rollis, mis on kogu protsessi osa. Pühapäeval toimub kogemuste integratsioon ja lõpetamine.

Holotroopse hingamise seansid on pikad, umbes 3-4 tunnised ilma kindla lõpuajata seansid, st et igaüks lõpetab endale sobival ajal, olles seesmiselt täielikult lõpetanud ja juhendajate poolt toetatud nii vaimselt kui kehaliselt. Ole ja Susanne on suurepärased kehaterapeudid ja julgustavad keha liikumist seansi ajal (pikali olles) ja oskavad läbi viia inimesi igasugustest kehalistest ja hingelistest pingetest.

Loe intervjuud Ole Ry ja Susanne Andresiga – artiklit “Hingamise Ime” - Holotroopsest hingamisest Tervis Yksis
Kuula ja vaata Susanne Andresi intervjuud Stan Grofiga youtube’s

Kursuse maksumus 330€. Ettemaksu maksmisel enne 23 veebruari maksumus 240€.
Registreerumiseks tasu 50 EUR OÜ Teine Tee kontole EE944204278603320902 Eesti Krediidipangas,
selgituseks “Holotroopiline hingamistöö 23-26.04″ ja saada oma kontaktandmed ja majutussoov.
Registreerumistasu ei tagastata osalemisest loobumisel hiljem kui neli nädalat enne kursuse algust või kohale mitteilmumisel.

Kursuse tasule lisandub toit ja majutus.
Toitlustamine (maitsev taimetoit) kogu kursuse jooksul maksab 51 EUR /inimene.
(neljapäeval õhtusöök, reedel hommiku-, lõuna- ja õhtusöök, laupäeval hommiku-, lõuna- ja õhtusöök, pühapäeval hommikusöök)
Majutus: Algallika keskuses on piiratud arv majutuskohti (2 – 4 inimese toad). Toas majutuseks on vajalik eelnev broneering.

Üks koht kursuse ajaks (3 ööd) maksab:
kaheses toas 45€ (3 ööd)
kolmeses toas 37€ (3 ööd)
neljases toas 26€ (3 ööd)

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Tallinn, Harjumaa

Tallinn, Harjumaa

Saada e-mail

Uudiste arhiiv