Tartu Ülikooli muuseumiöö "Öös on muusikat"

12.05.2015
16. mail toimub taaskord üle-eestiline Muuseumiöö, mis sel korral kannab pealkirja „Öös on muusikat“.
Muusikast inspireeritud programmidega avavad tasuta oma uksed ka Tartu tähetorn, Tartu Ülikooli muuseum ajaloolises toomkirikus, Tartu Ülikooli kunstimuuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Tartu tähetornis (Lossi 40) avatakse Muuseumiööl näitus „Päikesevarjutuse lummuses“, mis tutvustab päikesevarjutuste olemust ja vaatlemist. Kell 18-21 saavad väiksemad astronoomiahuvilised oma oskused proovile panna meisterdamistubades ning kuna päikesevarjutuse puhul võib ikka olla mõni draakon mängus, siis ei puudu aaretejaht ekspositsioonis. Kell 18 on kõik oodatud kuulama päikesevarjutuseturistide muljeid ja reisikogemusi ning kell 19 eesti keeles ja kell 20 inglise keeles saab osaleda kuraatori ringkäigul uuel näituse. Selge ilma korral toimub alates kell 22 teleskoobivaatlus, pilves ilma korral toimuvad kell 21 ja 22 planetaariumietendused. Tartu tähetorn on Muuseumiööl avatud kell 18-23.

Tartu Ülikooli muuseum ajaloolises toomkirikus Toomemäel (Lossi 25) kutsub Muuseumiööl seiklema muusikateemalises orienteerumismängus, nautima Vanemuise Seltsi segakoori kevadisi laule ja rootsiaegseid tantse Saltatriculi toomkiriku varemetes ning panema proovile oma muusikalised oskused kitarrimängu õpitoas. Ka sel korral avatakse Muuseumiööl ühe öö näitus, mis sel aastal on pühendatud Tartu Ülikooli muusikaõpetaja Friedrich Brenneri 200. sünniaastapäevale. Kell 19.30 on kõik teadushuvilised oodatud vaatama Hullu Teadlase eksperimenti ning kell 18 ja 20 toimuvad Hullu Teadlase meisterdamistoad, kus saab ise valmis teha heli tekitamise vahendeid. Meisterdamistubades osalemine on tasuline (2 €) ning osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine muuseumi kodulehel. Muuseumiöö ajal kell 18-23 on kõigile külastajatele avatud näitus „PEA ASI: maailm õlgadel“ ja valge saal ning toomkiriku tornid.

Tartu Ülikooli kunstimuuseum (Ülikooli 18) kutsub Muuseumiööl kell 18-23 avastama ikoonikunsti ja sellega seotud traditsiooni. Kõik huvilised saavad tutvuda näitusega „Ikoonide inimlik ja jumalik maailm“ ning kell 18 ja 20 viib näituse kuraator Külli Valk läbi eesti keelsed ringkäigud, kell 19 ja 21 saab näitusega tutvuda vene keeles. Kell 18-21 toimuvas töötoas (osalustasu 2€) saab kätt proovida ikoonimaalis ja tutvust teha selle värvisümboolikaga. Samal ajal saab küsimusi esitada ka ikoonimaalijale ja tutvuda tõelise ikoonimaali tehnikaga.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46) saab Muuseumiööl kell 18-23 õppida kuulama helisid meie ümber: milliseid helisid kuuleb linnas, kuidas laulavad linnud, kes on looduse parimad interpreedid? Kell 18-22 on loodusmuuseumis avatud lastenurk, kus saab kuulata ja mõistatada loodushelisid, värvida looduspilte ning meisterdada ja mängida. Kell 18.30 saab kuulata Veljo Runneli ettekannet „Muusika looduses“. Kella 19.30-23 on avatud õpituba „Hingab ja heliseb“, kus saab õppida kuulama muusikat ja loodushelisid, tunnetada külma ja kuuma muusikat ning nautida looduse talente. Kell 19 ja kell 21 on kõik oodatud õpituppa „Sõbraks eksootiliste loomadega“, kus saab tutvust teha madude, ämblike, prussakate ja tarakanidega. Kell 19.30 algaval linnulauluretkel saab kuulata Külli Kalamees-Pani eestvedamisel linnulaulu ja looduse helisid linnas. Retkeliste kogunemiskohaks on Vanemuise 46 maja esine.

NB! Tartu Ülikooli Loodusmuuseumi ekspositsioon on renoveerimistööde tõttu suletud.

Tartu Ülikooli botaanikaia kasvuhooned (Lai 38) on Muuseumiööl avatud kell 18-22. Kell 20-22 saab nautida ekskursiooni, kus tutvustatakse nii õues kui kasvuhoones kasvavaid taimi. Ekskursioon algab botaanikaaia kasvuhoonete ees.

Muuseumiööd Tartu Ülikooli muuseumis toetab Tartu Kultuurkapital.

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Tartu, Tartumaa

Saada e-mail

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Uudiste arhiiv