10 parimat spaapuhkust Euroopas - täiuslikud pelgupaigad pimedateks sügisõhtuteks

19.11.2015
Vila Vita Parc, Algarve, Portugal
Vila Vita Parc, Algarve, Portugal
Tahad Euroopas head lõõgastumiskohta leida? Kodus on hea, kuid vahel tahaks rutiinist ja argipäevast põgeneda hotelli kuurortlinna või kaunisse looduspaika.
Spaad on praegu täiuslikud nädalalõpu pelgupaigad.

Pimedad õhtud panevad igatsema soojust ja puhkust. Spaad on just see lahendus, mida külmal ja pimedal ajal vaja on.

Tuntuima versiooni kohaselt on SPA ühe Belgia külakese nimi, mis oli tänu oma raviallikatele kuulus juba keskajal. Prantsusmaa ja Belgia vahelise sõja ajal saadeti haavatud sõdalased mõneks tunniks allikatesse lebama ja hommikuks olid nad taas võitlusvõimelised.Tänapäeva spaa võib olla luksuslik kuurort või kuurorthotell, mis asetseb loodusliku terviseallika lähedal või sisaldab endas tervistavaid tehisallikaid, hüdromassaazhi võimalusi, mullivanne jms. Spaa on koht, kus on parimad võimalused tervenemiseks, profülaktikaks ja taastumiseks. Mitmesuguste protseduuride abil taastatakse väsinud ja stressist vaevatud inimese ihu ja hing. Tervele inimesele annavad spaaprotseduurid aga jõudu ja energiat veelgi juurde!

Kui teil on hirm, et paar päeva saunas ja massaažilaual vedelemist ajab igavusest hulluks, siis siin on 10 ideed, kus ja kuidas ühest nädalalõpust kätte saada terve puhkusenädalaga võrduv energia.

Grand Hotel Tremezzo, Itaalia
Hotelli spaas on olemas soojendatud vee ja viie erineva vesimassaaživõimalusega sisebassein ning sellega ühendatud mullivann õues. Maast laeni klaasist akendaga lõõgastussalongist avanevad maalimised vaated Como järvele. Pakutakse traditsioonilisi Türgi hammam-protseduure, näohooldusi, kuumade laavakividega massaaži kätele ja jalgadele. Väiksemate seltskondade tarbeks on olemas ka spetsiaalselt kujundatud erasalong mullivanni, sauna ja leiliruumiga.

Rome Cavalieri, Itaalia
Tohutult suur antiikse kujundusega spaa laiub 7600 ruutmeetri suurusel pinnal ning sisaldab sise- ja välibasseine, Türgi saunu, hoolitsuste kabinette, fitnessruume pilatese ja jooga tarvis ning kahte savikattega tenniseväljakut. Ainus negatiivne asi kogu selle luksuse juures on asjaolu, et ka hotellikülalised peavad spaa kasutamise eest maksma - kõigi võimaluste kasutamine maksab 31 eurot, ilma välibasseinide kasutamiseta on sissepääsutasu 20 eurot ning ainult välibasseinide kasutamise eest tuleb tasuda 18 eurot. Kuna ka kohalikud armastavad spaad külastada, võib fitnessruum pärast tööpäeva lõppu kella 17-20 üsna ülerahvastatud olla.

Verdura Golf & Spa Resort, Sitsiilia, Itaalia
Enam kui 4000 ruutmeetril laiuv modernne spaa on tõenäoliselt parim kogu Sitsiilias ning kuulub Itaalia juhtivate spaa-hotellide hulka. Tegemist on n-ö lastevaba ruumiga, välja arvatud sisebassein, kuhu lapsed on oodatud kella 8st hommikul kella 14ni pärastlõunal. Spaas on neli thalassoteraapia välibasseini ning kogu asutuses järgitakse Kneippi tervise- ja fitnessfilosoofia põhimõtteid, mis toetuvad viiele sambale - vesi, taimed, harjutused, dieet ja tasakaal. Pakutakse massaaži, näohoolitsusi ja teisi traditsioonilisi spaaprotseduure, kuid rahvusvahelise personaliga varustatud asutus võimaldab soovijatale ka mitmeid päevi kestvaid protseduure, alates detoxkuuridest kuni salendavate ja vananemisvastaste hoolitsusteni.

Hotel Molitor, Pariis
Suurim spaahotell Pariisis. 13 ruumi, mille hulgas kaks suurt sviiti ja lounge'i-laadne vastuvõturuum, on kujundatud retrohõngulistena ja art deco motiive kasutades. Õhkkond tundub nooruslik ja elav. Suur valik näo ja kehahoolitsusi, milles kasutatakse taimedega lõhnastatud õlisid, on kas vananemisvastased või sportlikud - nii kuidas soovite ja valite. Isegi šampanjasessioone pakutakse. Selle spaa staariks on spetsiaalselt Molitori jaoks disainitud veeprotseduuri aparaat, milles jalgadele saavad osaks kuumad ja külmad vannid ning vesimassaaž ja kõrvadele veevulin.

Shangri-La Paris, Pariis
Selles spaas on midagi kuninglikku. Sisenedes suundud trepist alla ja jõuad mäealusesse sügavikku, kus kunagi asusid hobusetallid. Üllatuseks on basseini ääres rivistuvate sammaste kolonnaad, päevavalge fassaadi ja päikesesalongidega sealsamas kõrval. Küünaldega valgustatud hoolitsuste ruumid on mõeldud lõõgastumiseks, neis on duššid ja hammam-varustus. Protseduuride valik on väga mitmekesine, hõlmates muu hulgas ka peapiirkonda ja jalgu, kasutatakse nii taimedel põhinevaid koorijaid kui kõrgtehnoloogilisi seadmeid, valgusteraapiat ja ultraheli.

Mandarin Oriental, Bodrum, Türgi
Kaunilt kujundatud kolmekorruseline spaa ja tervisekeskus pakub sauna- ja Türgi sauna elamusi. Olemas on täismõõtmetes sisebassein ja jõusaalitehnika viimase sõna järgi sisustatud treeningsaal. Orientaalsetest hoolitustest pakutakse vääriskivide ja bambusega massaaži, eraldi teenused on olemas meestele.

D-Hotel Maris, Marmaris, Türgi
Avar spaa koosneb basseinist, saunast ja leiliruumist, hästivarustatud treeningsaalist ja paljudes lõõgastumisruumidest. Nime on spaa endale teinud meresoola ja õliga koorimisprotseduuridega ning spetsiifilise merekarbimassaažiga, mis mudib pehmeks ka kõige kangemad ja stressis lihased.

Vila Vita Parc, Algarve, Portugal
Jagades end ilu ja tervise vahel, pakub hiljuti renoveeritud Vila Vita Parc spaa paljusid erinevaid hoolitsusi. Olemas on õhu- ja valgusküllane stuudio, kus spetsiaalsed masinad efektiivselt jonnakast rasvkoes jagu saavad. Vastu võtab osteopaat, võimalik on tellida kraniosakraalteraapiat, refleksoloogi ja psühhoterapeudi teenuseid. Kosmeetikud kasutavad näo- ja kehahoolitsusteks Kanebo ja La Sultane de Saba tooteid. Kirsiks tordil on Margaret Dabbsi toodetega maniküür ja pediküür.

Hotel Hesperia, Lanzarote, Kanaari saared
Kuna saar on vulkaanilise päritoluga, on peaaegu kõik sellel saarel vulkaaniline. Luksuslikus spaas tunned, kuidas maaalune energia pulbitseb, kui naudid Tiibeti kuulidega massaaži või laavarituaali, mis su naha päevitamiseks täiuslikult ette valmistab. Proovi vulkaaniliste kividega hoolitsust ja rikkalikku, kohalikust aloe verast pakatavat kehavõiet. Ning seejärel võta ette hoogne jalutuskäik rannal ja hinga sisse Atlandi kohalt saabunud värsket ookeaniõhku.

Puente Romano Beach Resort & Spa, Marbella, Hispaania
Kuue meele spaas, mis avati juulis 2015, on kujunudselementideks mauridelt laenatud kaared ja sambad. Pakutakse kohalikel taimedel põhinevaid sensuaalsete nüanssidega hoolitsusi koos meresoola ja oliivõliga, lageda taeva all asuvas ja vahemerevaatega salongis maniküüri. Jääkülmad duššid toovad su elule tagasi ruumis, kus valgus kumab läbi paekivipitside. Kasutatakse Organic Pharmacy ja QMS Medicosmetic'u tooteid.

Uudiste arhiiv