Tartu Ülikooli ajalooline arhitektuuriansambel valiti Euroopa kultuuripärandi märgise saajate hulka

10.02.2016
Euroopa Komisjon kinnitas 2. veebruaril ametlikul Euroopa kultuuripärandi märgise (European Heritage Label) pälvinud objektide nimekirja, mille hulgas on ka Tartu Ülikooli ajalooline arhitektuuriansambel. Märgise üleandmise tseremoonia toimub 12.–15. aprillini peetavate Euroopa pärimuspäevade ajal 13. aprillil Brüsselis.

„Väga rõõmustav on tõdeda, et Tartu Ülikooli unikaalne ajalooline ansambel ei ole ainult oluline pärand meile, vaid on tähelepanuväärne kogu Euroopas. Oluline on märkida, et ansambel on hästi hoitud, igapäevaselt kasutuses ja külastajatele hõlpsasti ligipääsetav. Ülikooli ajalooline ansambel on piltlikult öeldes meie vanima ülikooli süda ja moodustab orgaanilise osa Tartu südalinnas. Siinkohal väärib esile tõstmist Tartu Ülikooli muuseum, mis seda unikaalset pärandit hoiab ja tutvustab," ütles Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits.

Alates 2013. aastast väljaantava märgise eesmärk on tõsta esile kultuuriväärtuslikke objekte, mis esindavad Euroopa ühtseid ideaale ja väärtusi, ajalugu ja integratsiooni. „Tartu Ülikooli muuseumil on kõrgetasemelise tunnustuse üle väga hea meel. Usume, et märgis aitab ülikooli ajaloolise ansambli väärtust paremini kõigile meie külalistele nii lähedalt kui kaugelt teadvustada,“ sõnas Tartu Ülikooli muuseumi direktori kohusetäitja Mairo Rääsk.

Lisaks Tartu Ülikooli ajaloolisele arhitektuuriansamblile pälvisid hinnatud märgise ka ajalooline neandertallaste leiukoht Krapinas ja Krapina muuseum (Horvaatia), Olomouci Přemyslidi kindlus ja peapiiskopkonna muuseum (Tšehhi), Sagrese neem (Portugal), Viini keisripalee (Austria), Ferenc Liszti muusikaakadeemia (Ungari), Mundaneumi arhiiv (Belgia), I maailmasõja idarinde surnuaed nr 123 (Poola) ja Strasbourgi Euroopa kvartal (Prantsusmaa).

Kõigi üheksa Euroopa kultuuripärandi märgise saajaga on võimalik tutvuda SIIN.

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Tartu, Tartumaa

Saada e-mail

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Uudiste arhiiv