Kas tead, mis on gravitatsioonilised lained ja kuidas neid mõõdetakse? Milliseid kosmosemissioone on sel aastal planeeritud seoses planeediga Marss? Miks tekitab anonüümsete kommentaariumite teema nii tuliseid diskussioone? Oled kunagi mõelnud, kuidas võiksid kõlada hinnatud antiikkirjanduse teosed eesti keeles? Või kuidas üldse antiikajal kirjandust tundma õpiti? Nendele ja paljudele teistele põnevatele küsimustele leiab vastuse märtsikuus Tartu Ülikooli muuseumis.
17. ja 19. märtsil on tähetorn taas õhtul kauem avatud ning seekord on teemaks punane planeet Marss ja sellega seotud uued põnevad kosmosemissioonid. Selge ilmaga saab vaadelda ning lisaks Kuule näitab seekord ennast ehk ka Jupiter. Pilves ilma korral toimuvad täistundidel kaks planetaariumietendust.
TARTU ÜLIKOOLI KUNSTIMUUSEUMis on märtsikuu pühendatud antiikkirjandusele – kolmel järjestikusel kolmapäeval kell 17.15 tutvustatakse eesti keeles juba ilmunud antiikkirjanduse teoseid ja veel ilmumata käsikirjalisi tõlkeid ning tõlkija tööd antiikkirjanduse vahendamisel. 9. märtsil tuleb ettekandmisele Theophrastose "Inimtüübid", 16. märtsil esitletakse Lukianose teost "Tõelised lood" ning 23. märtsil tutvustatakse Titus Liviuse teose "Linna rajamisest alates" esimest raamatut.
9. märtsist kuni 25. märtsini on Tartu Ülikooli kunstimuuseumis avatud näitus "Antiikkirjanduse eestindamine – elukutse, missioon ja hobi", mis tutvustab antiikkirjanduse tekstide eestindamise ajalugu 17. sajandist tänapäevani, tuues välja igale perioodile iseloomulikud jooned, tõlgitumad autorid ja olulisemad tõlkijad.
Turismiweb.ee veebilehel kasutatakse küpsiseid. Küpsistest saate loobuda igal ajal, muutes kasutatava seadme veebilehitseja seadistusi ja kustutades salvestatud küpsised.Sain aruLoe lähemalt
Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang