Kõrvemaa kevadjooks pakub megaemotsioone

07.04.2017
Üheks kevadekuulutajaks on kindlasti see, et jooksuhooaeg on alanud.

Juba laupäeval 22. aprillil antakse start ka Kõrvemaa Kevadjooksule.


Kõrvemaa ootab osalema igas vanuses spordisõpru ja aktiivseid inimesi, sest mõnusal kevadpäeval jätkub siin tegevust tervele perele. Kevadjooksu Stardi- ja finišipaik asub Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses. Sportlik päev algab lastejooksudega, kus kõige pisemad saavad startida 600 meetrisel rajal. Kõrvemaal on mõeldud ka nendele noortele, kelle jaoks mõnesaja meetrised distantsid on lühikesed, aga päris pikale maale veel ka minna ei taha – need noored saavad jõudu proovida 3 km jooksurajal. Pikemaid distantse on aga kaks: 9 km ja 18 km, mõlemale rajale võib minna joostes, käies või kepikõndi harrastades. Lühem distants on mõeldud kõikidele tervisespordisõpradele, seal eradi autasustamist ei toimu, paremusjärjestus selgitatakse protokollidepõhiselt. Võistlusdistantsiks on 18 km.

Naudi ka vaateid!

Võistlejatel tuleb eelkõige meeles pidada, et tegemist on maastikujooksuga ning see tähendab, et A ja O on korralikud jalanõud. Need peaksid olema kerged, maapinnaga hästi haakuvad ja vettpidavad. Mõistagi tuleb kasuks ka mugav ja ilmastikuoludele vastav riietus. Kuna võistlusrajad kulgevad suures osas väga mitmekülgsel maastikul Põhja-Kõrvemaa Maastikukaitseala jalgradadel ja metsateedel, siis saab sportliku pingutuse kõrval kindlasti imetleda ka kauneid vaateid ja nautida puutumata loodust.


„Rada on seekord võrratu, aga samas Kõrvemaale omane läbides oose ja rabasid, pikk distants läbib ka võrratut Jussi kanarbiku nõmme, mis on Eestimaa üks looduspärle,“ tutvustab Sportland Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuse teenuste juht Marilin Pehka ja lisab, et lühemal distantsil on väljakutseks Vargamäe oos, mida mööda kulgeb 2,5 km jooksurajast. „Hüvasti turvaline terviserada ja teretulemast künkad, mis on mõeldud ületamiseks! Kindlasti tuleb arvestada, et kohati on lõike, kus võib ka jalad märjaks saada. Samuti on rajal kohti, kus möödumine eesolevast jooksjast on keeruline raja kitsuse tõttu. Pikal distantsil ületatakse kaks korda Soodla jõge, kus võib olla veidike mudane,“ lausub Marilin.

Meelelahutus spordi kõrval

Kuid Kõrvemaa Kevadjooks ei ole ainult sport, sest Kõrvemaal pannakse sel hooajal erilist rõhku peredele ja sellele, et tegemist jätkuks kõigil alates lastest kuni vanavanemateni. Kindlasti leiavad tegevust ka need, kes tulevad perega kaasa, aga ise ei stardi, sest Kõrvemaa metsad ja maastik on aktiivseks liikumiseks justkui loodud.

Spordivõistluse kõrval on oluline osa ka mõnusal meelelahutusel, mis on eelkõige suunatud noorematele osalejatele. Kevadjooksul astub üles Beyond Beyond, kes sportlastele lavalt muusikaga head energiat annab ning laheda meeleolu loob.


Võistluskeskuses on ka soojendusala ning lõõgastusala, kus professionaalide juhendamisel end enne ja pärast jooksu mõnusalt häälestada ja venitada saab.

„Alates 9. aprillist on rada tähistatud ning kõik huvilised oodatud rajaga tutvuma ja trenni tegema,“ kutsub Marilin Kõrvemaale juba varem.

Tule kohale ja veeda tõeline kvaliteetaeg oma perega!

Registreeri jooksule siin!

Kevadjooksu ajakava:

11.00 – 11.30 Lastejooksud 600 m
11.40 lavale astub Beyond Beyond
11.55 avamine
12.00 start 18 km põhidistantsile
12.15 start 3 km Noorteooksule
12.30 Start 9 km distantsile
13.15 Noortejooksu 3 km autasustamine
14.00 Põhidistantsi 18 km autasustamine

Alates 13.00 kõigile soovijatele saun
Finiš suletakse 16.00

Lisainfo:

Kõrvemaa Kevadjooks on Kõrvemaa Nelikürtuse üks osavõistlus. Järgmisena ootavad spordisõpru ees Kõrvemaa Triatlon 16. juulil ning Rattamaraton 3. septembril.

Artikli autor: Merilin Piirsalu

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Harjumaa

Saada e-mail

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Uudiste arhiiv