Fäärid ja Island, Island

  • Kuupäev:18.07.2019
  • Kestus:19 päeva
  • Reisi algus:Tallinn
  • Transport:Laev, Buss
  • Reisi liik:Bussireisid

Reisi hind sisaldab:Reisiesindaja,Giiditeenust

Lisatasu eest:Kindlustus

1. päev Sõidame laevaga Tallinnast Stockholmi. Öö laevas kajutites.

2. päev Sõidame läbi Rootsi Taani Nyborgi lähistele. Öö kämpingus Taanis.

3. päev Sõidame Hirtshalsi sadamasse. Pärastlõunal läheme laeva, mis viib meid Fääri saartele. Öö laevas.

4. päev Õhtul jõuame Fääri saartele. Sõidame Sandavagurisse kämpingusse, kuhu jääme kolmeks ööks.

5. päev Sõit Mykinese saarele linnuparadiisi. Reis toimub, kui ilmastikuolud seda soosivad. Kohapeal vaba aeg 2-3 h omal käel matkamiseks ja seiklemiseks.
Mykineselt tagasi tulles võtame ette kerge matka veekaskaadi juurde, mis langeb järvest ookeani - Bøssdalsfossur. Vaimustavad vaated sakilistele kaljudele rannikul.
Öö samas kämpingus.

6. päev Meie esimene sihtkoht on Klaksvik Borðoy saarel - Fääri saarte suuruselt teine linn. Borðoy saarele pääseme läbi 5,6 km pikkuse veealuse tunneli, mis avati liikluseks 2005. aastal. Klaksviki paistavad kätte ära ka teised põhjapoolsed saared Kalsoy ja Kunoy. Jalutuskäik linnas.
Seejärel sõidame Eidi külasse. Seal võtame ette matka 300 m kõrgusele kaljule (ca 2-3 h kokku), kust avanevad võimsad panoraamvaated igasse suunda (kui ilm soosib). Naudime dramaatilist rannajoont ja võimas pilt on ookeanist tõusvad kaljuformatsioonid, millele kohalikud on nime pannud Risin og Kellingin (tõlkes hiiglane ja vana nõid). Legendi järgi olevat nad tahtnud ööhämaruses Fääri saari Islandiga liita, ent päikesetõusul kivistunud.
Öö samas kämpingus.

7. päev Kirkjubøur - väike kaluriküla Streymoy saare lõunatipus on justkui vabaõhumuuseum ent esmamulje on petlik. Siin on siiski oma igapäevaelu elav kohalik, peamiselt kaluritest koosnev, kogukond. See on Fääri saarte vanim ajaloo- ja kultuurikeskus. Siin on ajalooliselt paiknenud kohaliku piiskopi residents ja siin paikneb ka Kirkjubøargarður ehk Roykstovan.
Sõidame Fääri saarte maalilisse pealinna Thorshavnisse. Siin elab täna pea pool kogu saarestiku elanikkonnast. Jalutuskäik südalinnas, Tinganesis, mis on täis erksavärvilisi mätaskatustega piparkoogimajakesi. Vaba aeg linnas. Thorshavnis on mitmeid väikesi poode, mis müüvad kohalikke produkte ja lambavillast tooteid. Samuti leiab siin hubaseid kohvikuid ja söögikohti Fääri köögi nautimiseks.
Õhtul läheme laeva, millega suundume Islandile. Öö laevas.

8. päev Hommikul saabume Islandile. Myvatni järve ümbrus. Sõidame Krafla vulkaani üleujutatud kraatri äärde. Külastame Hveriri keevaid mudaauke, Dimmuborgiri ”laavalinna”, Skútustaðiri pseudokraatreid. Õhtul, kui jõuame, ujume aga kohalikus “Rohelises laguunis”, mis pole nii turistikas nagu lennujaama juures olev suur “Blue Lagoon”.
Öö kämpingus Myvatni lähistel.

9. päev Alustame päeva Godafossi kose külastusega. Godafoss on 12 meetri kõrgune ja 30 meetri laiune juga Islandil. Godafoss kuulub Islandi pikimate jugade hulka ning tähendab jumalate juga.
Akureyri - 17 800 elanikuga Islandi suuruselt teine linn. Linnakülastus.
Edasi sõidame Borgarnesi ja külastame seal Borgarnesi Islandi asustamise keskust.
Öö kämpingus Borgarnesi lähistel.

10. päev Blue Lagoon ehk Sinine laguun on unikaalne looduse ime. Keset laavaväljasid asub geotermilise mereveega ja mineraaliderikas supelbassein, kus vee temperatuur on 37-39 kraadi. Sinirohelised mikroskoopilised vetikad ja ränimullamuda moodustavad laguuni põhja kerge loodusliku sette ja see annab veele pehme piimja akvamariinse värvitooni. Suplus muljetäratava maastiku rüpes ning tervisliku toimega mineraalid tagavad omamoodi elamuse.
Seejärel suundume Islandi pealinna Reykjavikki. Suurejooneline Harpa kontserdimaja, raekoda, vana sadamapiirkond ning linna peatänav paljude äride ja kohvikutega. Hallgrimskirkja - 1974. aastal valminud luteri kirik, mille torni toetavad kuuekandilised tihedalt teineteise vastu püstitatud sambad. Kiriku sisepiilaridki on kuuetahulised. Seesama kuustahuka motiiv kordub veel mitme kaasaegse pühakoja kujunduses, sest kuuekandilisteks sammasteks püüab tahkuda ka basalt, Islandile nii iseloomulik vulkaaniline kivim. Vaba aeg linnas.
Öö kämpingus Reykjavikis.

11. päev Kuldne ring.
Väike retk Thingvelliri rahvuspargis, Euraasia ja Ameerika mandrilaamade üksteisest eraldumise piirkonnas. Thingvellir on Islandi üks majesteetlikumaid paiku ja kantud ka UNESCO maailma- ja kultuuripärandi nimestikku. Siinsetel väljadel sai aastal 930 kokku maailma esimene parlament - Althing.
Seejärel suundume edasi Islandi kuulsate geisrite juurde, mis asuvad Haukadaluris - Geysir ja Strokkur. Esimene neist andis nime kõigile maailma geisritele. Teine paistab silma oma aktiivsusega ja paiskab veesamba iga 5 - 10 min. järel 20-30 m kõrgusele. Kahe suure geisri ümbruses on palju väiksemaid pidevalt mulksuvaid allikaid.
Järgnevalt sõidame Gullfossi kose juurde (Kuldne kosk) – muljetavaldav kosk, mille vesi langeb 32 m kõrguselt ja laiade astmetena hiiglaslikku kanjonisse.
Seejärel külastame Islandi peapiiskopi vana residentsi Skálholti ja kui jõuame, suundume edasi Keridi kraatri juurde.
Öö kämpingus Hella lähedal.

12. päev
Päev algab taaskord kose vaatamisega. Seljalandsfoss on kosk, mille tagant saab läbi jalutada. Siis suundume Eyjafjallajökulli vulkaani külastuskeskusse, kus saame vaadata filmi kuulsast 2010. aasta Islandi vulkaanipurskest ja näha, mida see tõi kaasa vulkaani jalamil elavatele inimestele.
Seejärel on taas aeg vaadata üle järgmine kosk - Skogafoss. Sealsamas lähedal külastame ka Skógari koduloomuuseumi, kus saab tutvuda islandlaste eluviisi, traditsioonide ja tarbeesemetega.
Kui võimalik, külastame Viki lähedal Reynisfjara kuulsat musta liivaga randa. Edasi sõidame bussiga läbi Eldhrauni laavaväljade, mille tekitas Maa kõige võimsam vulkaanipurse kirjapandud ajaloo joksul.
Öö kämpingus Skaftafelli lähistel Vatnajökulli rahvuspargis.

13. päev Matkapäev Vatnajökulli rahvuspargis. Skaftafelli rahvuspark on osa suurest Vatnajökulli rahvuspargist. Vatnajökull on Islandi ja ühtlasi kogu Euroopa suurim liustik. Siin saavad soovijad teha mõnusa matka. Väiksemate languste ja suuremate tõusudega viib tee mööda mitmetest kärestikest ja pisematest koskedest, et jõuda lõpuks uhke Svartifossi (Must Kosk) juurde. Viimane on Islandi lõputute koskede seas eriline oma kuuekandilistest süngetest basaltsammastest koosneva tagaseina tõttu. Edasi minnes avaneb matkarajalt ülalt alla vaade Skaftafelljökuli liustikule.
Öö samas kämpingus.

14. päev Imetleme sügavat jäälaguuni Jökulsárlóni. Tihti võib laguunil näha hulpimas suuri jääpankasid, mis on eraldunud Vatnajökulli liustikult ja liiguvad avamere suunas. Soovijatele paadisõit laguunil, näeme liustikult murdunud jääpankasid ning ookeani poolt taas rannikule paisatud looduslikke jääskulptuure.
Edasi kulgeb tänane päev peamiselt sõites. Teel teeme peatuse Höfnis-väikeses kalasadamalinnas. Siis suundume Ida-Islandi fjordide vahele. Kui aega on, peatume ka Djupivoguris.
Öö kämpingus Egilsstadiris.

15.päev Hommikul sõidame sadamasse ja läheme laeva, millega sõidame tagasi Taani. Öö laevas.

16. päev Päev laevas. Öö laevas.

17. päev Päeval jõuame Taani. Sõidame Taanist Rootsi. Öö kämpingus Ljungbys.

18. päev Sõidame Stockholmi ja läheme laeva. Öö laevas.

19. päev Saabume Tallinna ja sõidame edasi Kuressaarde.

NB! Reisikavas võib veel tulla muudatusi!

Hinna sees:
• kõigi mugavustega reisibuss
• laevapiletid 4-kohalistes kajutites
• kõik ööbimised kämpingutes oma või meie poolt antud telkides vastavalt soovile
• kõigile, nii oma kui meie telkides ööbijatele, olemas ka magamismatid
• hommikul ja õhtul soe toit, mille valmistame kämpingutes ühiselt, seega toidumuret ei ole
• matka- ja reisijuhi teenused

Hinnale lisanduvad:
• kõik tasulised sissepääsud ja ekskursioonid ning lõunasöögid
• kõik söögid laevas
• tervisekindlustus (pakume soovijaile eraldi)
• tasuline soe dušš kämpingutes

Hind al.
1650 €

Reisibüroo

skoor

5.0

Viimane kommentaar:

"Olen käinud Turja Touriga matkamas- seiklemas juba 13-nel korral. Ja seegi kord ei jäänud viimaseks. Väga vahvad, toredad ja sõbralikud... (5.0)" Anna hinnang

Saada e-mail

Saada mittesiduv reisipäring.

Täida kõik * kohustuslikud väljad!