Tervitused Biorest!

09.06.2011
Suur suvi juba käes ja kohe jaanid tulekul. Nii kiiret ja toimekat aega, kui praegu, pole meil veel olnud. Nii tore, et paljud on hakanud oma tervisessse teadlikumalt suhtuma ja tahavad olla terved ning elada pikka ja ravimitevaba elu. Seda me ju koos taotlemegi.

Loodan, et oled juba esimese kena päevituse saanud ja ei ole ennast liialt ära põletanud. Kui aga tõesti end põletanud oled, siis on abi hapukoorest, kookose rasvast, aloe verast, mandli õlist jne. Ehk on Sinulgi mõni oma nipp, mida tahaksid ka mulle õpetada. Oleksin tänulik ja jagaksin ka teistega. Muideks pakipõhja jäänu hapukoore võid mõnuga näole laiali hõõruda ja siis veidi aja pärast ära pesta. Vaata kui pehme on nahk!

Kakao või aitab päevitusel kiiremini kesta ja see on ju meie D vitamiini varu. Ja kui päike läinud ning sääsed kallale kipuvad, siis kasuta sidruni või sidrunheina õli, samuti lavendlit ja nelki. Mirral on olemas kohe sääsetõrje kreem, mis hea nahale määrida ja eriti just tundlikule lapse nahale. Sisaldab see lavendli, nelgi, basiiliku ja monarda õlisid ning on veel ka toitva niisutava toimega ja vähendab ärritusi.

Sääse kuppudele pannakse ikka traditsiooniliselt teepuud, lavendli õli aga ka õunaäädika lahusega tupsutamine on rahustav ning jällegi Mirra jalgade kreem, Mirralgin ja huulte palsam on tõhusad abilised. Ja kui Sul on ka veel aloe vera huultekreemi, samuti Rosenserieni huultebalsamit, siis ka need leevendavad. Nii et püüa ikka selles putukate ründes ellu jääda.

Kui hakkad reisile minema, siis on apteeki lihtne komplekteerida. Mirral on 3 toodet, millega saad täiusliku abipaketi nii endale kui sõpradele. Vaata tabelit, prindi välja ja pane kättesaadavasse kohta, et kõik teaksid. Pane purkidele, pudelitele eestikeelsed suuremad sildid, nii saavad lapsedki aru, millega tegu. Nende toodete suur eelis on ka see, et kuidagi ei saa nende vale või liigse tarvitamisega midagi kahjustada.

Hoia oma jalgu, sest need on nagu maja vundament. Selleks,et saaksid kiirelt ja mõnusalt liikuda, kasuta õigeid ja mugavaid jalatseid ning ära aja ilu ja moodi taga. See on muutuv, kuid jalad peavad meid eluaeg teenima. Sisetallad ja mugavaid kingi on meil ikka veel saadaval. Kasvavad kondid ja turses pahkluud reedavad, et jala võlvid on ära vajunud ning vajavad toetust. Pööra tähelepanu ka oma laste ja lastelaste jalgadele, sest tulevikus tasub see end kuhjaga. Meie ortopeed saab jalad üle vaadata ja ka soovitused ja õiged tallatoed anda.

Veel soovitame ühed vajalikud abilised kodus hoida ja pikemale rännakule kaasa võtta.
Need on probiootikumid. Kui ikka hakkab kõhuvalu, siis on nendest kõige kiiremat abi loota. Need ei tohi olla ainult tablettide kujul. Fooliumiga sulgemine toimub kõrgel temperatuuril, bakterid aga hävinevad juba 45-50 kraadi juures. Parimad on kapslites või pulbrina ja ühekordne annus peab olema 10 miljardit täiskasvanutele. Ka lastele on soovitav aegajalt neid anda ja kasuta ka prebiootilist vadaku jooki, et Sinu head bakterid paljuneksid ja hea tervise eest hoolitseksid.

Igal juhul soovime Sulle ja su lähedastele toredat ja tujuküllast suve.
Kui vajad veel miskit, siis eelpool mainitud tooted on meil saadaval ning veel palju muudki huvitavat ja head.

Oleme avatud seekord ka linnapäevade ajal laupäeval 11.juunil kella 10-14.00 ja 23.06 kuni 10.07 on meil suvepuhkus ning stuudio suletud.

Külasta meid veel enne puhkusele minekut ning minu jutule järgnevad väikesed õpetused Anneli Sootsilt:

Kevadine turgutus koduaiast

Elame Eestimaal, kus talv kestab peaaegu pool aastat. Värsket hakkame aiast saama alles maikuu lõpus. Kas on midagi, mida saame tervise turgutuseks tarbida kohe praegu?

Me arvame, et salatiks sobivad vaid poest ostetavad jääsalatid jt salatid ning enamus inimesi ei tea, et nendest palju väärtuslikumad on umbrohuna kasvavad taimed.

Kui te omate oma aeda, siis leidke sealt naadid, nõgesed, maltsad, vesiheinad. Ärge neid minema visake. Need on väga väärtuslikud toiduained igapäevaseks kasutamiseks. Külvake endale ökonisu ja oder peenrasse, siis saate nende võrseid tarbida smuutidena.

Esimesed väiksed lehed on kõige võimsamad, nendes on kõik elu alustamiseks vajalikud ained, lisaks on neisse paisatud kogu juurtes säilinud energia, et alustada uut tsüklit ja varustada kogu taim eluks vajalikuga. Inimene võiks sellest samuti osa saada. On ju läbi aastatuhandete söödud just neid toiduaineid, mida loodus parasjagu pakub. Talvel rohkem valku, seemneid, vilju, kevadel aga rohelisi taimi.

Nõgesed ja naadid koos aias tärkava peterselli ja murulauguga on suurepärane toidulisa nii toorelt kui ka kuumtöödeldud toidule pärast tulelt ära võtmist juurde panemiseks.

Siis tulevad juba paiseleheõied, võilillelehed, nurmenukud, jänesekapsad ja esimesed puude lehekesed. Vihmaste ilmadega hakkavad kasvama ka vesiheinad – äärmiselt mahlased ja õrna maitsega taimed.

Kellel on vaja aiamaad kaevata, siis võite alles jätta erinevaid taimejuuri – võilille juured, mida lisada kootava maitse saamiseks, orasheina juured, et neist kisselli keeta või magusaks saiajahuks kuivatada ja jahvatada – nad on hea magusa maitsega, nii et neid võib ka niisama närida.

Kevade edenedes hakkavad aiamaal kasvama maltsad. Need taimed on meie koduseks spinatiks – pole vaja külvata ega spetsiaalselt rohida, lihtsalt mine ja korja. Sobib nii rohimise ajal suhu pista kui ka toitudesse lisada.

Toorelt võib süüa kõiki mittemürgiseid taimi, mis oma maitselt just hamba all ei karju. Toorelt tarbides ei pea kartma ka taimede neid kõrvaltoimeid, mis tekivad nende keetmisel. Nimelt oksaalhapped spinatis, oblikas, rabarberis; verd paksendav toime nõgestel, paiselehel, teelehel ja teistel kootava mõjuga taimedel.

Rohelist peetakse kõige toitainerikkamaks toiduks. Sealt saab kõiki teadaolevaid vitamiine ja mineraale, klorofülli ja karotenoide, antioksüdante, aktiivseid ensüüme, immunomoduleerijaid ja isegi valke (täpsemalt aminohappeid).

Nisuvõrse on imeliselt tasakaalustatud toitaineallikas. Suurepärane oluliste ja vähemoluliste mineraalide allikas. Nad sisaldavad eriti palju kaltsiumit, magneesiumit, mangaani, fosforit ja naatriumit, samuti jälgmineraale tsinki ja seleeni, mis kõik on südame- ja veresoonkonna ning immuunsüsteemi funktsioneerimise jaoks olulised ained. Nisuvõrsed on ka B-vitamiinide foolhappe, pantoteenhappe, koliini ning B-12 vitamiini taimne allikas. Kasuta võrseid salatisse ja smuutidesse. Võrseid saad ka idandamisnõus toas kasvatada.

Rohttaimed koos lutserni ja vetikatega on kõige rikkalikumad klorofülliallikad sellel planeedil. Klorofüll ja roheline rohi kõikjal on elu eelduseks. Rohelised taimerakud on ainsad, mis on võimelised energiat saama otse päikesest. Kõige elusa jaoks vajalik ürgne energia on seega valgusenergia. Kui energiaväljund päikesest peaks lõppema, aeglustuksid kõigi elavate organismide funktsioonid aegamööda ja ühel hetkel peatuksid.

Kasuta naadi, nõgese, võilille, maltsa, vesiheina jt lehti salatisse nagu salatilehti, tee smuutisid, blenderdades puuviljade ja marjadega. Viimane on suurepärane kosutus igal hommikul enne tööle minekut.

Smuutide näiteid:

1. Paar peotäit rohelist, banaan magustamiseks, marjad ja vesi.
2. Kestadest puhastatud greibitükid, kooritud kiivid, seemneteta kooritud apelsin, peotäis noort umbrohu rohelist: nõgest, võilille, naati jt ja 2 tassi vett
3. 1 kimp võilillelehti, 1 kurk, 3 tassi vett

skoor

-

Ole esimene, kes lisab kommentaari Anna hinnang

Rakvere, Lääne-Virumaa

Saada e-mail

Sind võivad huvitada ka järgnevad artiklid

Uudiste arhiiv