Rakveres selgub täna Lääne-Viru korvpalli karikavõitja

29.12.2010
Suure korvpalli väikese eelmänguna selgitatakse kolmapäeval, 29. detsembril Rakveres Kuma Kange Lääne-Viru maakonna karikavõitja korvpallis.

Kell 15 Rakvere spordihallis algavas finaalmatšis lähevad vastamisi viimaste aastate maakondliku sarja edukaim amatöörmeeskond Simuna Ivax ja tänavu kohalikku korvpalli värsket hingamist toonud BC Tarvas/Rakvere Spordikool.

Viimane kindlustas finaalipääsu eile õhtul kui alistas poolfinaali kordusmängu kodusaalis Tamsalu Los Toros/Agrovarustuse 87:80 (poolaeg 38:54). Kahe kohtumise summas oli treener Raivo Tribuntsovi juhendatava Rakvere Tarva järelkasvu edu 17 punkti, avamatš võideti Tamsalus 79:69.

Kordusmängus haarasid initsiatiivi külalised, kelle suurim eduseis oli kolmanda veerandaja kolmandal minutil 18-punktiline - 58:40. Ent sealt edasi võttis võõrustajate mängumootor üles järjest uusi tuure ning otsustavat neljandat veerandaega alustati juba spordikooli minimaalses, ühepunktilisest 62:63 kaotusseisust. Viimased kümme mänguminutit kulgesid väljakuperemeestele samuti soodsalt, lõppseisuks vormistati 87:80.

Võitjate kasuks viskasid Cristo Kens 26, Marko Kostap 18 ja Rainer Amor 15 punkti. Mattias Hunt ja Martin Ots toetasid kaaslasi kumbki üheksa punktiga, tublisti lauavõitluses rassinud Hunt võttis lisaks maha 15 lauapalli.

Tamsalu Los Toros/Agrovarustusele tõi üleplatsimehena Argo Höövelson 30, Livar Liblik lisas 20 ja Algis Liblik 12 punkti.

Huvitaval kombel on Kuma Kange Lääne-Viru karikavõitjaks kroonitud kolmel varasemal aastal erinevad meeskonnad - Simuna Ivax (2009), Tamsalu Los Toros/Agrovarustus (2008) ja Väike-Maarja ReinPaul (2007). Seda, kas traditsioon jätkub või suudab Ivax tiitlit kaitsta, selgub täna Rakvere spordihallis.

Pealtvaatajatele on sissepääs kell 15 algavale finaalmängule tasuta.